Виталий Парастюк - Персональный сайт

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Alternative test or image goes here.
You need the latest free Flash Player Plugin to view this site.

Home Media about me Враження НЕ СПІЗНІТЬСЯ НА СВЯТО!

Враження НЕ СПІЗНІТЬСЯ НА СВЯТО!

 «Тебе, любимая Одесса!» – так називається виставка, яка експонується в музеї західного та східного мистецтва. Свої живописні й скульптурні роботи репрезентували Олег Пінчук, Сергій Поярков, Марія Примаченко, Віталій Парастюк.

Зробивши перший крок вглиб експозиції, ви одразу застигнете на місці від подиву: прямо на вас дивиться бронзовий носоріг із фантастично великим рогом і не менш великими вухами. Отямившись, подумки звикнувши до носорога й подружившись із ним, ви звикаєте до стилю й манери скульптора Олега Пінчука. І тепер для вас ніщо не зможе бути дивним: ані бегемоти із крильми, ані рибоподібні голови, ані краби-скрипки.

Бронза Пінчука «м'яка», від неї віє теплом, і складається враження, що тільки-но ти відвертаєшся від скульптури, вона одразу оживає й починає жити своїм чарівним життям.

Куратори виставки дуже дружелюбно налаштовані стосовно відвідувачів, тому дозволяють покрутити блискучі бронзові гвинтики, із яких зроблено скульптури Пінчука, що дає чимале задоволення.

Переводимо погляд вище – і бачимо картини Сергія Пояркова. Його графічні роботи дуже нагадують ілюстрації до казок, але таких персонажів у жодній прочитаній або прослуханій мною казці не було. Уся причина в тому, що Поярков – дуже своєрідний казкар, адже він пише казки без супроводу книжкового матеріалу. Він створює образи, якими бачить їх і дарує нам у готовому вигляді, але що у такому разі парадоксально – його картини завжди залишають багато місця для польоту фантазії. Дивитися на ці полотна буде надзвичайно цікаво й захоплююче усім, незалежно від віку.

Найяскравіші на виставці – картини Марії Примаченко. Жовтий, синій, червоний, зелений, рожевий кольори – соковиті й насичені – привертають погляд. Національний орнамент поєднується із фольклорними образами. Роботи Марії Примаченко – ода культурі українського народу.

Зала із творами Віталія Парастюка здається сірою у порівнянні із попередніми враженнями від полотен Примаченко. Однак, незважаючи на колірну стриманість, всередині них вирує життя. Парастюк настільки віртуозно оперує лінією, що його офорти буквально пульсують у єдиному ритмі. І кожну його картину можна «прочитувати» довго і з насолодою.

Картини, репрезентовані на виставці «Тебе, любимая Одесса!», краще сто разів побачити, – а потім ще раз. Повірте, що враження щоразу будуть новими й свіжими. Цю виставку хочеться назвати «свято, яке завжди з тобою». Але, на жаль, ніщо не вічне, тому, щоб не спізнитися на свято, відвідайте виставку, яка працює до 25 вересня.


Євген МАЛЮКЕВИЧ

Джерело